سامانه الکترونیکی غربالگری افراد مشکوک به کرونا:      salamat.gov.ir

1:18:32 PM 1399 / 12 / 15
 
اخبار معاونت بهداشتی

مرگ کودکان زیر ۵ سال در آران و بیدگل ۵۰ درصد کاهش یافت.

مرگ کودکان زیر ۵ سال در آران و بیدگل ۵۰ درصد کاهش یافت.

معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان آران و بیدگل گفت: میزان مرگ و میر کودکان زیر پنج سال در این شهرستان در ۹ ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل افزون بر ۵۰ درصد کاهش یافت.

 

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان آران و بیدگل، دکتر فاطمه شیروانی زاده خاطرنشان کرد: میزان مرگ و میر نوزادان و کودکان زیر ۵ سال در سال جاری هشت مورد بود در حالی که این آمار در مدت مشابه سال قبل ۱۷ مورد ثبت شد.


وی شایع‌ترین دلیل مرگ و میر نوزادان و کودکان زیر پنج سال در آران و بیدگل را نارسی و ناهنجاری جنینی برشمرد و اظهار داشت: در سال جاری هفت مورد مرگ و میر در این شهرستان بر اثر نارسی و ناهنجاری جنینی و یک مورد بر اثر حادثه ثبت شده است.


ایشان افزود: مرگ و میر نوزدان و کودکان زیر پنج سال شاخص مهم بهداشتی است که همه کشورها موظف به اعلام آن هستند و نشان دهنده وضعیت سلامت و بهداشت نوزادان و کودکان در کشورهاست.


دکتر شیروانی زاده خاطر نشان کرد: پایش مراقبت بهورزان از کودکان، برگزاری دوره‌های آموزشی برای مادران باردار، بهبود تغذیه مادران باردار، افزایش مراقبت‌های بارداری و ارسال پیام‌های آموزشی برای مادران باردار از اقدام‌های شبکه بهداشت و درمان آران و بیدگل برای تولد نوزادان سالم و کاهش مرگ و میر در بین کودکان است.


رییس مرکز بهداشت آران و بیدگل از کاهش نزدیک به هفت درصدی زاد و ولد در ۹ ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد و گفت: در سال جاری یک‌هزار و ۲۳۱ نوزاد در این شهرستان متولد شدند در حالی که این آمار در ۹ ماهه سال گذشته یک‌هزار و ۳۲۰ تولد ثبت شد.


وی با بیان اینکه در سال جاری مرگ کودک زیر پنج سال به علت کرونا در آران و بیدگل ثبت نشد، گفت: امسال ۶۴۹ نوزاد پسر، ۵۶۱ نوزاد دختر و ۲۱ دوقلو در این شهرستان متولد شدند.


                                                                          روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان آران و بیدگل

ساعت : 12:24 -  روز  : جمعه  - 19 /  10 / 1399 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :48

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران:


   
جشنواره پرتال

انتخاب پرتال برتر