سامانه الکترونیکی غربالگری افراد مشکوک به کرونا:      salamat.gov.ir

10:54:56 PM 1399 / 04 / 12
 
اخبار معاونت بهداشتی

کمیته آنفلوانزای پرندگان

کمیته پیشگیری از آنفولانزای پرندگان برگزار شد.

کمیته پیشگیری از آنفولانزای پرندگان با هدف هماهنگی بیشتر با ارگان ها جهت پیشگیری و آمادگی در برابر بروز آنفلوانزای پرندگان، با حضور معاونت بهداشت شبکه بهداشت و درمان و سازمانها و نهادهای مرتبط، برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان آران و بیدگل، معاونت بهداشتی شبکه بهداشت و درمان ضمن تاکید بر اهمیت این بیماری گفت: خوشبختانه تاکنون مواردی از ابتلای انسان به آنفلوانزای پرندگان در منطقه مشاهده نشده است.


دکتر فاطمه شیروانی زاده در ادامه با تاکید بر نقش آموزش در پیشگیری از این بیماری و لزوم تقویت نظام مراقبت از آنفلوانزای پرندگان افزود: همکاری تمام ارگانها برای پیشگیری و کنترل این بیماری لازم و ضروری است.
 

کارشناس مسئول واحد مبارزه با بیماری های شبکه نیز در ابتدا در خصوص اهمیت هماهنگی بین بخشی و شرح وظایف هر یک از ارگانها مطالبی ارائه نمود.


در ادامه رییس اداره دامپزشکی با بیان اینکه در صورت اعلام و یا مشاهده موارد مشکوک به آنفلوانزای پرندگان کارشناسان این مرکز سریعاً به محل اعزام می شوند گفت: قرنطینه و کنترل رفت و آمد در کانون این بیماری امری ضروری است و همکاری بیشتر نیروی انتظامی برای کنترل رفت و آمد حتی از شعاع چند کیلومتری کانون شیوع این بیماری را خواستار شد.


این کمیته با حضور معاونت بهداشتی شبکه بهداشت و درمان، روسا و نمایندگان دامپزشکی، جهاد کشاورزی، نیروی انتظامی، اداره محیط زیست، کارشناس مسئول پیشگیری و مبارزه با بیماریها، کارشناس بهداشت محیط و کارشناس آنفلوانزای شبکه بهداشت برگزار شد.

                                                             

                                                                             روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان آران و بیدگل

     کمیته آنفلوانزای پرندگان      کمیته آنفلوانزای پرندگان

ساعت : 13:55 -  روز  : شنبه  - 18 /  8 / 1398 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :118

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران:


   
جشنواره پرتال

انتخاب پرتال برتر