4:06:49 PM 1398 / 01 / 30
 
اخبار معاونت بهداشتی

جشن روز رابط پایگاه فاطمیه

در راستای تجلیل از داوطلبین و سفیران سلامت محله

جشن تقدیر از داوطلبین و سفیران سلامت تحت پوشش پایگاه سلامت فاطمیه برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان آران و بیدگل، مراقب سلامت پایگاه سلامت فاطمیه گفت: داوطلبان سلامت نقش به سزایی در آموزش مردم و پیشگیری از بیماری ها در جامعه ایفا می کنند و همکاری آنان با پرسنل بهداشتی تاثیر زیادی دارد.


زهرا دهقانی افزود: رابطین بهداشت افرادی هستند که بطور داوطلبانه و بدون هیچ چشم داشت و پاداش مادی برای بهبود زندگی سالم و خدمت به همنوعان خود با بخش بهداشت همکاری می نمایند.


وی افزود: برنامه رابطین بهداشت با هدف حل مشکلات بهداشتی درحاشیه شهرها توسط وزارت بهداشت ودرمان به اجرا در آمد. با توجه به اسکان مهاجران درحاشیه شهرها، بالا بودن حجم جمعیت نسبت به امکانات موجود و تمرکز جمعیت شهری ومشکلات فرهنگی ناشی از شهرنشینی در این مناطق رسیدگی به وضعیت بهداشتی درمانی این قشر در اولویت برنامه های بهداشتی قرار دارد.


 دهقانی اظهار کرد: به دلیل جایگاه و نقشی که رابطین بهداشت و سلامت در جامعه و میان شهروندان ایفا می کنند می توان از ظرفیت آنان در سایر بخش های مهم همچون امور اجتماعی و مشارکت های محله ای و معضلات اجتماعی نیز بهره برد.


مراقب سلامت پایگاه سلامت فاطمیه تصریح کرد: اگر خانواده های تحث پوشش رابطین بهداشتی بعضی از خدمات بهداشتی مثل واکسیناسیون را جدی نگیرند و برای انجام آن اقدام نکنند، رابطین بهداشتی طی همکاری با مراکز بهداشت پیگیری و اطلاع رسانی در این زمینه را بر عهده دارند.


دهقانی با بیان اینکه رابطین بهداشتی عموما از بین خانم ها هستند، افزود: همه افراد با هر سطح تحصیلات و هر شغلی می توانند برای رابط بهداشتی داوطلب شوند و سیستم بهداشتی از این موضوع استقبال می کند.


 این مراسم به بهانه 14 آذر روز جهانی داوطلب برگزار ودر پایان به قید قرعه به تعدادی از داوطلبین سلامت جوایزی به رسم یاد بود اهدا شد.

                                                             

                                                                                     روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان آران و بیدگل

     جشن روز رابط پایگاه فاطمیه          جشن روز رابط پایگاه فاطمیه

ساعت : 13:10 -  روز  : شنبه  - 1 /  10 / 1397 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :76

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران:


   
جشنواره پرتال

انتخاب پرتال برتر