11:11:10 PM 1397 / 11 / 29
 
اخبار معاونت بهداشتی

 همایش بزرگ دیابت در شهرستان آران و بیدگل برگزار شد.

همایش بزرگ دیابت در شهرستان آران و بیدگل برگزار شد.

همایش یکروزه دیابت شهرستان آران و بیدگل با حضور یک هزار نفر از بیماران دیابتی و با مشارکت انجمن دیابت، شبکه بهداشت و درمان و شرکت نوونوردیسک تهران در سالن ۹ دی آران و بیدگل برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان آران و بیدگل سرپرست شبکه بهداشت و درمان آران و بیدگل روز پنجشنبه در همایش دیابت با اشاره به آمار بالا و نگران کننده مبتلایان به دیابت در این شهرستان گفت: تاکنون ۴ هزار پرونده برای بیماران دیابتی این شهرستان تشکیل شده است.

دکتر دهقانی اظهار کرد: متاسفانه بیش از۸/۷ درصد از جمعیت بالای ۳۰ سال مردم این شهرستان به بیماری دیابت مبتلا هستند.

وی افزود: طرح غربالگری بیماری دیابت در ۸ مرکز بهداشتی و درمانی این شهرستان در جریان است که پیش بینی می شود ۲ هزار بیمار دیابتی دیگر شناسایی شود.

وی سبک زندگی و استفاده بیش از حد از مواد خوراکی شیرین در سبد غذایی خانواده را از علل اصلی ابتلا به این بیماری خاموش در آران و بیدگل برشمرد و گفت : حدود ۱۰ درصد از مرگ و میرها در این شهرستان بر اثر ابتلا به بیماری دیابت است.

وی به مرگ سالانه پنج میلیون نفر در دنیا بر اثر بیماری دیابت اشاره کرد و گفت: آمار ابتلای به این بیماری در این شهرستان حدود دو درصد بیشتر از میزان کشوری است.

دکتر دهقانی همچنین به اجرای طرح غربالگری سرطان روده و پستان علاوه بر دیابت از سوی هشت مرکز بهداشتی و درمانی این شهرستان خبر داد و گفت: دیابت بیماری خاموشی است که بیش از 50 درصد مبتلایان از بیماری خود آگاهی ندارند و از این رو تعداد افراد مبتلا در حال افزایش می باشد.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان آران و بیدگل چاقی و اضافه وزن، چربی خون، کم تحرکی و مصرف دخانیات را مهمترین عامل های بروز دیابت عنوان کرد.

وی در ادامه افزود: افراد باید نسبت به آزمایش قند خون ناشتای خود اقدام کرده و در صورت قرار داشتن در مرحله پیش دیابت، نسبت به پیشگیری اقدام کنند.

در ادامه دکتر صالح پور از شرکت نورونوردیسک تهران نیز در زمینه تغذیه مناسب و همچنین فعالیت بدنی مناسب برای افراد مبتلا به دیابت سخنانی را ایراد کرد.

در پایان به افراد شرکت کننده به قید قرعه جوایزی به رسم یاد بود اهدا گردید.

                                                                                 روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان آران و بیدگل

    همایش دیابت          همایش دیابت

     همایش دیابت          همایش دیابت

     همایش دیابت          همایش دیابت

     همایش دیابت          همایش دیابت

ساعت : 10:26 -  روز  : شنبه  - 8 /  2 / 1397 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :137

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران:


   
جشنواره پرتال

انتخاب پرتال برتر