امام سجاد علیه السلام: بهترین مردم هر زمان کسانى هستند که منتظر ظهور حضرت مهدى علیه السلام هستند.

8:16:23 PM 1396 / 12 / 03
 
اخبار معاونت بهداشتی

افتتاح خانه بهداشت علی آباد

همزمان با سومین روز از دهه مبارک فجر:

خانه بهداشت روستای علی آباد از توابع شهرستان آران و بیدگل افتتاح شد

همزمان با سومین روز از دهه مبارک فجر، مخانه بهداشت روستای علی آباد از توابع بخش مرکزی شهرستان آران و بیدگل با حضور رئیس دانشگاه، معاون توسعه مدیریت و منابع و جمعی از مدیران دانشگاه و شبکه بهداشت و درمان، فرماندار و مسئولین ادارات و نهادها این شهرستان روز شنبه مورخ ۱۴/۱۱/۹۶ برگزار گردید.


به گزارش وب دا، رییس دانشگاه در این آیین، ضمن تبریک دهه فجر و سالگرد پیروزی انقلاب  گفت: خانه بهداشت علی آباد در سال 1360 با 90 متر زیر بنا و 357 متر مساحت ساخته و به مردم محترم روستا خدمت رسانی کرده است.


دکتر ابراهیم کوچکی افزود: نوسازی این خانه بهداشت در سال 1395 به همت و تلاش مسئولان دانشگاه علوم پزشکی کاشان در بنایی با 180 متر مربع آغاز و با هزینه بالغ بر دو  میلیارد و پانصد میلیون ریال شروع شد و اکنون به عنوان خانه بهداشت مورد بهره برداری قرار می گیرد.


وی، در بخش دیگری از سخنان خود به لزوم بازسازی جاده بخش مرکزی اشاره و اظهار امیدواری کرد: با تلاش ها و پیگیری مسئولین ارگانهای مربوطه هرچه سریعتر آماده گردد تا دیگر شاهد تصادف در این جاده نباشیم.


دکتر کوچکی، نیز خواستار فرهنگ سازی در راستای استفاده از وسیله نقلیه عمومی به جای موتور سیکلت شد.


شایان ذکر است فعالیت های اجرایی خانه بهداشت علی آباد شامل مراقبت از کودکان، واکسیناسیون، اجرای درمان های ساده علامتی، آموزش فرزند آوری سالم و مشاوره سلامت باروری، مراقبت های دوره ای سلامت زنان و مردان، مراقبت مادران باردار و شناسایی مادران پر خطر، آموزش های تغذیه ای در گروه های سنی مختلف، مشاوره شیردهی، شناسایی و ارجاع شیرخورانی که احتیاج  به شیر خشک دارند، برنامه مراقبت ادغام ناخوش های اطفال و کودک سالم و ... می باشد.


لازم به ذکر است این خانه بهداشت در حدود 484 خانوار را در روستای علی آباد تحت پوشش خود دارد و به مردم خدمات ارائه می نماید.


در پایان با اهدا لوح و کادو از طرف دهیاری و شورای این روستا از خدمات رییس دانشگاه و کلیه دست اندرکاران این پروژه تقدیر و تشکر به عمل آمد.

     افتتاح خانه بهداشت علی آباد          افتتاح خانه بهداشت علی آباد

     افتتاح خانه بهداشت علی آباد          افتتاح خانه بهداشت علی آباد

 

منبع خبر: وب دا کاشان

ساعت : 12:29 -  روز  : دو شنبه  - 16 /  11 / 1396 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :42

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران:


   
جشنواره پرتال

انتخاب پرتال برتر