امام سجاد علیه السلام: بهترین مردم هر زمان کسانى هستند که منتظر ظهور حضرت مهدى علیه السلام هستند.

1:59:12 AM 1397 / 07 / 29
 
اخبار معاونت بهداشتی

کلاس آموزش ایدز

به مناسبت 14 آذر : روز جهانی ایدز

جلسه آموزشی ایدز برای پرسنل و پاکبانان شهرداری آران و بیدگل برگزار گردید.


به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان آران و بیدگل کارشناس مرکز مشاوره بیماری های رفتاری شبکه بهداشت و درمان، در این همایش در مورد بیماری ایدز و را ههای ابتلا به این بیماری سخنانی را بیان کرد.


بنابراین گزارش محسن کدخداییان در ادامه گفت: این بیماری از طریق سرنگ آلوده و فراورده های خونی و روابط جنسی ناسالم به انسان منتقل میشود.
وی در ادامه افزود: اولین قدم، آموزش صحیح است. در مورد بیمارانی که مرتباً از مواد مخدر تزریقی استفاده می کنند نیز نحوه انتقال را شرح می دهیم. ویروس HIV هنگـامی از طـریق مصرف مواد منتقل می شــود که خون یا دیگر مایعات بدن از یک فرد مبتلا به شخصی که هنوز مبتلا نشده انتقال یابد. باید دانست که سوزن ها یا سرنگ هـای مشـتـرک متداول ترین راه انتقال بیماری ایدز در بین معتادان تزریقی محسوب می گردد. معتادان باید برای هر تزریق از سرنگ های استریل شده استـفاده نمایند. اشخاصی که همچنان به استفاده اشتراکی از سرنگ مبـادرت مـی ورزند، بـاید از جـزئیات کامل نحوه ضدعفونی نمودن وسایل خود آگاهی یابند.


کدخداییان در پایان خاطر نشان کرد: بـا نـبـودن واکسـن و درمان قطعی، تلاش ما برای غلبه بر بیماری مسـری HIV بـایـد روی پیشگیری از آن تمرکز یابد. چـه اعـمـال جـنـسی بـاشـد، چـه مـصـرف مـواد مخـدر و چه رفتارهای دیگری که فرد را در معرض خطر ابتلا قرار دهد؛ لازم اسـت مـردم از آموزش ها و مهارت های صحیح برای محافظت از خودشان بهره مند گردند.


                                                                                   روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان آران و بیدگل

     کلاس آموزش ایدز          کلاس آموزش ایدز

ساعت : 13:32 -  روز  : شنبه  - 18 /  9 / 1396 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :132

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران:


   
جشنواره پرتال

انتخاب پرتال برتر