امام سجاد علیه السلام: بهترین مردم هر زمان کسانى هستند که منتظر ظهور حضرت مهدى علیه السلام هستند.

3:27:07 AM 1397 / 02 / 05
 
اخبار معاونت بهداشتی

همایش مدارس مروج سلامت برگزار شد

همایش مدارس مروج سلامت برگزار شد

همایش مدارس مروج سلامت با حضور جمعی از مسئولین شهرستان و مسئولان اداره آموزش و پرورش و شبکه بهداشت و درمان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان آران و بیدگل، دکتر مسعود دهقانی سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان در این مراسم با اشاره به اهداف این همایش گفت: نوجوانان و جوانان بخش بزرگی از جمعیت پویا و آینده‌ساز کشورها را تشکیل می‌دهد و جامعه هدف به عنوان قشر عظیم آسیب‌پذیر در سطح جامعه محسوب می‌شوند که نیازمند توجه بیشتر هستند.


سرپرست شبکه بهداشت و درمان آران و بیدگل گفت: در پی تفاهم نامه بین دو وزارتخانه بهداشت،درمان و آموزش پزشکی و آموزش و پرورش موظف هستیم در جهت سلامت دانش اموزان اقدامات اساسی را انجام بدهیم که یکی از مفاد این تفاهم نامه مدارس مروج سلامت می باشند.

دکتر مسعود دهقانی گفت: بهبود الگوهای تغذیه‌ای دانش‌آموزان، پیشگیری از رفتارهای مخاطره ‌آمیز سلامت در دانش‌آموزان، بهبود شرایط فیزیکی و بهداشت محیط مدارس از اهم اهداف طرح مدارس مروج سلامت است.


وی افزود: بسیاری از بیماری های غیر واگیر و اختلالات از طریق آموزش، ارتقاء سلامت و اقدام های حمایتی قابل پیشگیری است. کودکان و نوجوانانی که با آموزش کافی رژیم غذایی متعادل، مکان سالم و امن برای بازی و تمرین و حمایت عاطفی برای رشد شخصیتی، تکامل می یابند برای مواجه با چالش های آینده زندگی آماده تر هستند.

در ادامه دکتر اعظم باقری رئیس مرکز بهداشت شهرستان ضمن ارائه گزارش عملکرد مرکز بهداشت در زمینه سلامت نوجوانان بر اساس بسته های خدمتی طرح تحول سلامت افزود: مدارس اصلی ترین محیطی هستند که دسترسی به گروه سنی کودکان، نوجوانان و جوانان را فراهم می کند.

وی افزود: دانش آموزان به عنوان نماینده خانواده های کشور و در نقش سفیران سلامت پیامهای بهداشتی را در جامعه انتقال خواهند داد بنابراین موظف به تشویق دانش آموزان برای یادگیری و تجربه اندوزی هستیم.

رییس مرکز بهداشت شهرستان ارتقا توانمندی معلمان را یکی دیگر از اولویتهای مهم این برنامه برشمرد و با اشاره به تربیت 120 رابط بهداشت مدارس در سال تحصیلی 96-95، نتایج این اقدام مداخله ای را در کاهش میزان آلودگی به پدیکلوزیس بیان نمود.

ایشان در ادامه ضمن گزارش شاخص های مراقبت های نوجوانان در سال تحصیلی جاری از همکاری مسئولین اداره آموزش و پرورش شهرستان و مدیران مدارس تقدیر و تشکر کرد.

در ادامه رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان نیز مطالبی در خصوص مدارس مروج سلامت و نقش آنها در ارتقاء سطح سلامت دانش اموزان بیان نمود.

گفتنی است از برنامه های دیگر این همایش اهداء لوح مدارس مروج سلامت ، تقدیر از مدارس موفق در زمینه ترویج سلامت و پذیرایی به صرف افطاری بود.

                                                                                     روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان آران و بیدگل

     همایش مدارس مروج سلامت          همایش مدارس مروج سلامت

     همایش مدارس مروج سلامت          همایش مدارس مروج سلامت

    همایش مدارس مروج سلامت          همایش مدارس مروج سلامت

     همایش مدارس مروج سلامت          همایش مدارس مروج سلامت

ساعت : 11:12 -  روز  : دو شنبه  - 29 /  3 / 1396 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :138

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران:


   
جشنواره پرتال

انتخاب پرتال برتر