1:42:30 AM 1398 / 01 / 30
 
اخبار معاونت بهداشتی

همایش تبیین سیاست های جمعیتی برگزار گردید.

همایش تبیین سیاست های جمعیتی برگزار گردید.

همایش تبیین سیاست های جمعیتی مبتنی بر سلامت مادر و کودک در سالن شهید استادی شبکه بهداشت و درمان آران و بیدگل برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان آران و بیدگل سرپرسست شبکه بهداشت و درمان آران و بیدگل در ابتدا ضمن تبریک هفته وحدت و میلاد با سعادت حضرت محمد مصطفی (ص) و امام جعفر صادق (ع) در مورد اهداف برگزاری این همایش سخنانی را بیان کرد.

دکتر مسعود دهقانی در ادامه به سیاست های ابلاغی جمعیت از سوی مقام معظم رهبری اشاره کرد و سخنانی را در خصوص رشد جمعیت در کشور ایراد نمود.

حضرت حجه الا سلام و المسلمین شاه فضل مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه در این همایش در زمینه اسلام و نظریه های جمعیت در جمع شرکت کنندگان سخن گفت.

حضرت حجه الاسلام و المسلمین شاه فضل در ادامه گفت: تکثیر نسل مایه برکت ، منشا قدرت ، محرک پیشرفت اقتصادی می شود و همچنین تقلیل نس برهم زننده تعادل بین امکانات و جمعیت، زمینه ساز فقر و فساد می باشد.

ایشان در ادامه به مبانی و اصول فرزندآوری اشاره کرد و افزود: خدا باوری ،رزاق ،رحیم ،واسع ،باور به معاد، گسترش اسلام و تشیع و همچنین آرمان گرایی، تکلیف گرایی، بقاء نسل ( من احیاها فکانما احیا الناس جمیعا ) و نیاز روحی و جسمی والدین به فرزند و توسعه سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در سایه تکثیر نسل از مبانی فرزند آوری در اسلام می باشد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و رییس مرکز بهداشت شهرستان کاشان نیز در ادامه ضمن تبریک هفته وحدت و اعیاد پیش رو گفت: سیاست های کلی جمعیت که از سوی مقام معظم رهبری ابلاغ شده است شامل : ارتقاء پویایی، بالندگی و جوانی جمعیت با افزایش نرخ باروری به بیش از سطح جانشینی ورفع موانع ازدواج، تسهیل و ترویج تشکیل خانواده و افزایش فرزند، کاهش سن ازدواج و حمایت از زوج‌های جوان و توانمندسازی آنان در تأمین هزینه‌های زندگی و تربیت نسل صالح و کارآمد می باشد.

دکتر سید علیرضا مروجی درادامه به متوسط رشد جمعیت کشور و همچنین روند رو به کاهش نرخ باروری در ایران اشاره نمود و مطالبی را دراین زمینه بیان کرد.

معاون بهداشتی و رییس مرکز بهداشت شهرستان آران و بیدگل نیز در این همایش در ابتدای سخنان خود از برنامه تنظیم خانواده در گذشته اتنقاد کرد و گفت : آموزشها و پوسترهای ارائه شده بیشتر تبلیغات بود نه آموزش والقای تصمیم آنی وندادن دانش و آگاهی بود.

دکتر اعظم باقری ادامه داد: آموزش بهداشت برای تنظیم خانواده اگر بر اساس تعریف علمی سازمان جهانی بهداشت و با اصول علمی و به دور از رنگ و لعاب های تبلیغاتی صورت بگیرد :نه نیاز به تلاش برای تفهیم فرزند کمتر زندگی بهتر است و نه فعالیت برای فرزندآوری بیشتر زندگی شیرین تر لذا نفهمیدیم چه کسی تنظیم خانواده را فرزندآوری کمتر معنی کرد؟!!

معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان آران و بیدگل افزود:با توجه به تنظیم خانواده از دید سازمان جهانی بهداشت ،انتخاب روشی آگاهانه، داوطلبانه و مسئولانه توسط زوجین به گونه ای که بتوانند فرزندان دلخواه خود را با فاصله مناسب(3 تا 5 سال) بصورت خواسته و در بهترین و کم خطر ترین زمان بدنیا بیاورند و متناسب با شرایط توان بازنگری داشته باشند.

دکتر باقری در پایان گفت: آسیب شناسی فرزندان کمتر برای خانواده دارای معضلات بسیار جدی برای خانواده ها می باشد که از مهمترین آن معضلات خانواده در تربیت تک فرزندان، اجبار به مراودات با سایر خانواده ها، حذف نیاز و خواسته فرزند در فرزند آوری بعدی علیرغم نیاز، جایگزینی بزرگسالان و دنیاز مجازی به جای همبازی کودکانه و...خواهد بود.

این همایش با به همت واحد جمعیت و سلامت خانواده و با حضور مسئولین ادارات شهرستان وهمچنین فرهنگیان و معلمان شهرستان آران و بیدگل برگزار گردید.


                                                                                   روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان آران و بیدگل

     همایش سیاست های جمعیتی          همایش سیاست های جمعیتی

     همایش سیاست های جمعیتی          همایش سیاست های جمعیتی

    همایش سیاست های جمعیتی

ساعت : 8:30 -  روز  : دو شنبه  - 29 /  9 / 1395 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :404

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران:


   
جشنواره پرتال

انتخاب پرتال برتر